חיפוש מתקדם
בחר/י נושא

סוג אטרקציה

סוג לינה

סוג הסעדה

הנחיות פיקוד העורף

הודעה משותפת לדובר צה״ל ודוברות משטרת ישראל לקראת קיום אירועי ״דרום אדום״:

החל מה-2 בפברואר ולאורך ארבעת סופי השבוע במהלך פברואר תתקיים הפעילות המסורתית ״דרום אדום״ בנגב המערבי.
קיום הפעילות מתאפשרת בהתאם להערכת המצב הביטחונית, עם מספר התאמות בצל המלחמה. בעיקרן – הסטת מוקד האירועים לחלקה המזרחי של גזרת הנגב המערבי וסגירת כביש 232 מצומת יד מרדכי ועד לכרם שלום במהלך סופי השבוע בהם מתקיים האירוע.
המרחב יתוגבר בנוכחות של כוחות צה״ל, המשטרה הצבאית ומשטרת ישראל. הציבור מתבקש להישמע להוראות.
חלקו המערבי של העוטף עדיין מוגדר כשטח צבאי סגור בשל הלחימה. קיים איסור לחצות גדרות, לנוע בדרכי עפר לא מסומנות ולהיכנס למקומות מגודרים ומשולטים. יש לפעול על פי הנחיות גורמי הביטחון במרחב.
עקב חשש להימצאות נפלים או תחמושת במרחב, בעת היתקלות בחפץ חשוד אין לגעת בו ויש לדווח למוקד 100 של המשטרה.
נדגיש כי לא תותר תנועה במרחב השטח הצבאי הסגור, מלבד תנועת תושבי היישובים המתגוררים בשטח זה, בהצגת תעודת זהות.
יש להוריד את יישומון פיקוד העורף ולוודא שהגדרת המיקום (GPS) מופעלת לאורך כל שהותכם בגזרה על מנת לאפשר קבלת התרעה בעת הצורך.
להורדת יישומון פיקוד העורף לחצו כאן
להנחיות ההתגוננות המלאות לחצו כאן:
למפת החסימות והאירועים המרכזיים:

 

נפלים וחפצים בלתי מזוהים

שהייה בסמוך לחפצים לא מזוהים או לנפלים של רקטה או טיל – מסכנת חיים! זכרו: אם ראיתם נפל או חפץ בלתי מזוהה – מתרחקים מהמקום, מרחיקים סקרנים ומדווחים מיד לגורמי הביטחון

בעת הזו עלולים להימצא על הקרקע נפלים וחלקי רקטות. חשוב לזכור שצילום של נפלים וחפצים בלתי מזוהים, שהייה בסמוך להם וכמובן מגע מכל סוג שהוא, הן פעולות מסכנות חיים!

חשוב מאוד שלא להתקרב או להתקהל באזור בו נפלה רקטה או יירוט, מחשש לפגיעת רסיסים ונפלים ומחשש לפגיעה מירי של מטח נוסף. יש לדעת, כי פרק הזמן שלוקח לשברי יירוט רקטות ליפול אל הקרקע עלול להימשך דקות ארוכות ולסכן את מי שיוצא מהמרחב המוגן לפני חלוף הסכנה. בנוסף, מערכות ההגנה של צה"ל אינן נותנות מענה הגנתי מלא לירי.

 

לכן בזמן ירי טילים ורקטות, יש להקפיד על זמן המתנה של 10 דקות במרחב המוגן מרגע קבלת ההתרעה. אם נמצאים בשטח פתוח – יש לשכב על הקרקע ולהגן עם הידיים על הראש. אין להגיע לזירות אירוע, אין לתעד יירוטים, ואין לשתף מיקום נפילות. פעולות אלו מסכנות אתכם.

זכרו: אם אנחנו רואים נפלים או חפצים לא מזוהים – מתרחקים, מרחיקים ומדווחים: מתרחקים מהמקום, מרחיקים סקרנים ומדווחים למשטרת ישראל במוקד 100.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ירי רקטות וטילים – הנחיות מצילות חיים

בשטח פתוח – שכבו על הקרקע והגנו על הראש באמצעות הידיים למשך 10 דקות. בעת פגיעת רקטה בקרקע, הדף הפיצוץ מסכן את העומדים או היושבים בפגיעה של רסיסים ושברי יירוט.

ברכב

  • עצרו בצד הדרך, צאו מהרכב והיכנסו למקלט או לחדר מדרגות במבנה קרוב.
  • אם לא ניתן להגיע למבנה בפרק הזמן העומד לרשותכם – צאו והתרחקו מהרכב מעבר לשולי הדרך או למעקה הבטיחות, שכבו על הקרקע והגנו על הראש באמצעות הידיים.
  • רק אם לא ניתן לצאת מהרכב, עצרו בצד הדרך, פתחו את החלונות והתכופפו מתחת לקו החלונות.

היישומון של פיקוד העורף

היישומון של פיקוד העורף מספק התרעות, הנחיות ומידע מציל חיים בזמן אמת על מגוון איומים, בהתאם למיקומכם ובאזורי עניין לבחירתכם. אל תמתינו לשעת חירום, הורידו אותו עוד היום

היישומון (אפליקציה) של פיקוד העורף מאפשר לקבל התרעות והנחיות מצילות חיים בעת איום ישירות לטלפונים שלכם. למען השקט הנפשי שלכם וכדי להיות בטוחים שתקבלו התרעה ומידע מציל חיים בשעת אירוע – חשוב שתורידו את היישומון עוד היום.

שימו לב: ניתן להגדיר ביישומון קבלת התרעה בהתאם למיקום, באמצעות רטט של 10 שניות והבהוב של הפנס. בנוסף, מענה מיוחד לתושבי עוטף עזה, מאפשר להגדיר ביישומון קבלת התרעת "צבע אדום", בהתאם למיקום.

 

סרטון וידאו

סרטון וידאו
shikmaלוגו כהה רגיל חדשshaar_hanegevmerhavimeshkolsdot.negev