הפרשים באים

הפרשים האוסטרלים מגיעים לאשכול!

הפרשים האוסטרלים מגיעים לאשכול!

שישי שבת, 27.10-28.10 – בפארק אשכול

לרגל ציון 100 שנים למלחמת העולם הראשונה, יצא בסוף השבוע הקרוב מסע של פרשים אוסטרלים לשחזור ההסתערות על העיר באר שבע. המסע יצא מפארק אשכול, הנקודה בה יצא כח אנזק האוסטרלי לכיוון באר שבע וניהולו קרב מול האימפריה העותמאניתץ לשחרור העיר מידי השלטון התורכי.

כ-100 פרשים אוסטרלים ישתתפו במסע שיארך שלושה ימים  לאורך נתיב אנז"ק (פארק אשכול, פארק גולדה, נבטים וסיום בבאר שבע).

היציאה למסע של הפרשים מפארק אשכול ילווה באירועים חגיגיים וחווייתיים בפארק במהלך סוף השבוע המתאימים לכל המשפחה בהשתתפות אורחים אוסטרלים ובהם נכדים ונינים של חיילי כח אנז"ק שהשתתפו בקרב על באר שבע לפני 100 שנים ותושבי מועצה אזורית אשכול. יתקיימו מופעים של תזמורות אוסטרליות ושל להקות אשכול, תצוגת מיומנויות רכיבה וטקס הצדעה לקראת יציאתם לדרך של הפרשים.

במהלך האירוע בפארק אשכול יושק גם פסיפס משלאל המשוחזר שנמצא לפני 100 שנה באזור והיה שייך לכנסיה ביזנטית משנת 1400 לספירה. הפסיפס  נמצא על ידי החיילים האוסטרלים ובהוראת ראש הממשלה הבריטי דאז, לויד גטורג, הועבר לאוסטרליה ומאז הוא מוצג במוזיאון מלחמה העולם הראשונה בעיר קרנבה באוסטרליה.

לקראת אירועי 100 השנים למלחמה, התגייסה קבוצה של 19 אמנים ממועצה אזורית אשכול לשחזור הפסיפס ההיסטורי, בתמיכת האגף לשימור עתיקות והמועצה האזורית אשכול. האמנים איתרו אבנים טבעיות לשחזור פסיפסים ואת הדפס הפסיפס המקורי ולאחר עבודה דקדקנית שנמשכה מספר חודשים יציגו את המלאכה המרהיבה במהלך אירועי החגיגיות בפאר אשכול. לאחר מכן יוצב הפסיפס על אחד באולם התרבות של מועצת אשכול.

 

יום שישי, 27.10 פארק אשכול

19:30 – מסיבת קבלת פנים לפרשים האוסטרלים, השקת הפסיפס המשוחזר שלאל על ידי אמני אשכול, , תזמורת וזמר אוסטרלים ומופע להקת אשכול והרקדה המונית

יום שבת 28.10 – יציאת הפרשים עם בוקר, למרגלות תל שרוחן

9:00-10:30 – ברכות, חשיפת פסיפס שלאשל המשוחזר, תצוגת מיומנויות רכיבה והצדעה לרוכבים לקראת יציאתם לדרך
 

 

הפרשים באים