חיפוש מתקדם
בחר/י נושא

סוג אטרקציה

סוג לינה

סוג הסעדה

דרך השדות

תוואי דרך נופית הנשען על הנתיב ההיסטורי של דרך קו המים מצאלים ועד למושבי הבשור וחבל שלום, הדרך סלולה ועבירה לכל רכב ואורכה כ- 20 ק”מ
בכניסות לדרך שלטי הסבר ומפה.

זכרו, החממות . הפרדסים , השדות החקלאיים וכל היופי סביב הם מקור פרנסה עבור החקלאים – אתם מוזמנים לטייל , לראות ולהתרשם , לעצור לצד הדרך וליהנות ממראה העיניים בלבד !!!

חל איסור מוחלט על איסוף או קטיף של תוצרת חקלאית .

לתאום הדרכה מראש, המשלבת את סיפורה של החקלאות יחד עם הרבה חוויות , הפעלות וטעימות:
תיירות גבולות – 0547919043, תיירות צאלים – 08-9989268, שביל הסלט:052-8535442

מתי בפעם האחרונה התרגשתם מחקלאות , מהריחות והטעמים , מהצבעים , האדמה והאופק ?

נתיב הטיול מציג למטיילים את העולם שמאחורי הירקות , הפירות והפרחים שנמצאים על המדף במרכול.
כאן תלמדו שיש סברס בלי קוצים, שהקובו הוא גם גידול אקזוטי ולא רק גדר חיה, שהאננס לא גדל על עץ ורוקט הוא שם של ירק לסלט. את החיטה קוצרים ולא קוטפים ושהוצאת תפוחי אדמה או בטטות איננה עבודה קלה. שיש אלפי דונם פרי הדר, שעגבניות שרי גדלות בחממות ואת צמחי התות שותלים בתעלות תלויות בגובה של מטר .

אז איך מגיעים ?

אל דרך השדות ניתן להיכנס משלושה כיוונים:

1. שער צאלים- נוסעים על כביש 222 ופונים אל כביש הכניסה לקיבוץ צאלים , לפני שער הכניסה פונים ימינה ומייד בתחילת הדרך שלט הכוונה ותיבת מפות .

2. שער גבולות- נוסעים על כביש 222 ופונים אל כביש הכניסה לקיבוץ גבולות , לפני שער הכניסה לקיבוץ פונים ימינה בכביש עוקף וממשיכים על פי הסימון של דרך השדות.

3.שער חבל שלום- נוסעים על כביש 232 דרומה עד צומת הכניסה למושבי חבל שלום, פונים שמאלה עד לצומת שבין תלמי יוסף לפריגן , ממש בצומת מתחילה הדרך.

bnei_shimonshikmashaar_hanegevmerhavimeshkolsdot.negevhof ashkelon