פסטיבל תיאטרון רחוב באופקים

פסטיבל אופקים ה-4 יוצא לדרך:

חגיגת תיאטרוני רחוב מהעולם בנגב 2019

 

לאור ההצלחה האדירה בשלוש השנים האחרונות, יתקיים גם השנה באופקים הפסטיבל הרביעי. עשרות אמנים מהארץ והעולם ימלאו את רחוב הרצל בעיר ויציגו מופעי תיאטרון רחוב מקוריים במגוון דמויות מסקרנות וססגוניות שיתקיימו בימים רביעי-חמישי 22-21 באוגוסט – הכניסה חופשית. הפסטיבל ייפתח בערב גאלה במופע של הזמרת נסרין קדרי

 

פסטיבל תיאטרון רחוב אופקים חוזר בפעם ה-4 לחגיגה מרהיבה בתאריכים 22-21 באוגוסט, בין השעות 18:30-22:30 ומציע חוויה מדהימה לכל המשפחה. במסגרת הפסטיבל יציגו עשרות אמנים מהארץ והעולם תיאטרוני רחוב במופעים מקוריים, מיצגים, תהלוכות תיאטרליות, מופעי קרקס וג'אגלינג', והכל ללא תשלום. נסרין קדרי תפתח את הפסטיבל במופע חגיגי בערב גאלה שיתקיים ביום שלישי 20.8 בהיכל התרבות בעיר, יתר מופעי הרחוב יחלו למחרת.  

 

מבין המופעים שיתקיימו במהלך ימי הפסטיבל, מופע עוצר נשימה על חבל דק המתוח גבוה בשמיים בין שני בניינים. מדבור על מופע אקרובטיקה מרהיב שלא נראה כמותו בארץ, המתבצע על ידי זוג אקרובטים מהמנוסים והנחשבים בקרקס הישראלי, המקפיצים אחד את השני לגבהים מטריפים. בפריצות בין קטעי האקרובטיקה, יופיע הצמד Wittylook, הכולל את אלוף העולם לשעבר ובעל שיא גינס בחד אופן ושותפתו הליצנית והאקרובטית, יחד הם יוצרים מופע קומי שהוא שילוב בין קומיקס לבין ביצועים ברמה גבוהה של חד אופן.

 

הישר מהמזרח הרחוק, יגיע מופע תופי טאיקו המבוסס על יסודות אומנויות הלחימה, מצב תודעה מדיטטיבי המשדר אנרגיה אדירה. גם לאפריקה תהיה נציגות בפסטיבל במופע מחול אפריקאי שיתבצע על ידי שלוש רקדניות ושתי מוזיקאיות, שחברו יחד למופע מחול ומוזיקה אפריקאית. קטעי ריקוד סוערים ואנרגטיים בשיתוף הקהל, מוזיקה חיה - מלודיות ומקצבים מסורתיים ממערב אפריקה מנוגנים בכלי נגינה אותנטיים (דג'מבה, גוני, באלאפון, דונדונים ועוד).

 

בנוסף למופעים ימלאו את הרחוב פסלים חיים תחת קונספטים שונים ובהם, שלוש נשים בסלון יופי, ציפורים של היצקוק, מיצג צבעוני ומהפנט שמאפשר לקהל לצפות בציור חי שמתעורר לחיים על ידי שני רקדנים ללא פנים שמתמזגים ברקע הציור ומתקשרים ביניהם דרך מוסיקה ותנועה ועוד.

 

הפסטיבל מציע חוויה נפלאה לכל המשפחה, ומרחיב את האופקים באשר לכל התחום שנקרא תיאטרון רחוב, הקהל הרחב מקטן ועד גדול יוכל לראות מקרוב כי כל אדם יכול ליהנות מתיאטרון רחוב וטומן בחובו כישרון רב, מסרים חשובים והרבה הנאה משובחת.

 

איציק דנינו, ראש עיריית אופקים: "העיר אופקים חוזרת למרכז הבמה והופכת למוקד משיכה תרבותי ואטרקטיבי ומוביל באזור הנגב כולו. לשם כך, בארבע השנים האחרונות, העירייה, יחד עם מתנ"ס אופקים, פועלים רבות בכדי ליצור בידול תרבותי ייחודי לעיר והפסטיבל הוא בהחלט אבן דרך חשובה בתהליך זה. אני מזמין את כל תושבי אופקים והאזור כולו להגיע ולבלות ולחגוג את סוף הקיץ בפסטיבל לכל המשפחה ולקחת חלק במסורת תרבותית משובחת".

 

לדברי ג'קי בכר, מפיק הפסטיבל: "פסטיבל רביעי זו מחויבות אדירה לעיר ולקהל. אני מאמין שאנחנו מצליחים לחדש ולהפתיע גם השנה עם כיוונים חדשים ומעניינים מהארץ ומהעולם".